Kimler bu uyumlu çiftler ?

Hani etrafta el ele dolaşırken gördüğümüz, her konuda birbirlerine gülümseyerek ‘bencede’ diyen, mütemadiyen mutlu görünen… sevimli suratlı insanlar…!

Mutlu çiftler, daha doğrusu uyumlu oldukları için mutlu olan çiftler…!

Sıkıntılı bir ilişki yaşıyorsanız ya da hayatınızda hiç kimse yoksa, uyumlu bir çifti karşınızda görmek bazen sinir bozucu olabiliyor biliyorum. Sizde aynı şeyleri yaşamak istiyorsunuz, içiniz gidiyor belki de.

Gün gelipte karşınıza böyle uyumlu olabileceğiniz birinin çıkacağı umudunu kaybetmediyseniz eğer, ne mutlu size… Çünkü bu gerçektende imkansız değil…!

 

Kader insanları ağları sayesinde, kaydıra kaydıra, öre öre bir şekilde bir araya getirebiliyor gerçekten.

Hiç ummadığınız bir zamanda, aklınıza bile gelemeyecek bir durumda iken öyle biri çıkıyorki karşınıza… uçaklar kıskanır havalanış hızınızı.

Üstelik bazen de, aslında etrafınızda olan birinin sizin için en uygun olan olduğunu fark edersiniz. Burnunun ucunu görememek böyle bir şey olsa gerek…!
Uyumlu bir ilişki yaşamak nasıl bir huzurdur, nasıl bir lükstür bilir misiniz…? Gözlerinin içinde kendini görmek sevdiğinin, dilinden çıkan her sözde adını duymak, gülümsemesi ile beslenmek… ne yaşanılasıdır.

Havadan ‘hop’ diye gelmez elbette huzurlu birliktelik. Emek ister, zaman ister, özen ister…

Birbirine inanmayı ister, beraber hareketi ister, kollamayı ister bir diğerini…düşünmeyi ister, kendinden bile önce.

Bencilliği kabul etmez. Yeri yoktur yalanın, riyanın.

 

Yaşanmış her şeyin izini koruduğumuz zaman beslenir birliktelik. Boş vermişliği alışkanlığa dönüştürmeden asla. Es geçmeden, her ayağa kalkıp mutfağa gidişte sarılmayı unutmadan. ‘seni seviyorum’un klişeliğini reddederek, bıkmadan, usanmadan söyleyerek.

Gözlerine….tam gözlerinin içine bakıp uzun uzun, şarkınızı mırıldanarak.

Ertelemeden, üşenmeden, vazgeçmeden sevmek… sarılmak…koklamak besler birlikteliği…

Öyle derin bir yer açar ki kalpte kendine, ne acılar..ne kırgınlıklar.. gelirde, daha da bir pekiştirir her şeyi.

Fanus Çocukları     Anneler arasında çok fazla kullanılan bir ifadedir.. "fanus çocukları"... Nedir bu...
Spiritüel uyanışın göstergeleri Son 5 yılda yoğun olarak hayatımıza giren “alternatif inanç kavramları”diye adlandırmayı doğru buldu...
Kadınlara söylenmemesi gereken sözler Deneye yanıla öğrenen erkekler de var elbette ama defalarca sert tepkiler alıp, ısrarla devam ...
Pardon bakar mısınız… Kaktüsümü bulur musunuz? Adımı Papatya koymadan önce çok fazla düşündüğünü sanmıyorum babamın. Seviyormuş… “Çiçeklerin aslı”...
Selam ‘güvenlik alanı’ hayatımı sen mahvettin! Caaaanım ciğerim İngilizce ‘den haznemize sokmaya bayıldığımız ifadelerden biri de “Güvenlik Alanı”....