Uyum Atölyem

Meg ve Renee Sendromu

Meg ve Renee Sendromu
Ne demişler “Bekara hanımı boşamak kolaydır”. Bazıları bana kızacak biliyorum ama üzgünüm yazmadan duramayacağım kızlar.
Yıllar henüz bana fiziksel olarak tokat atmamış olduğundan böyle düşündüğümü ve bundan 15 sene sonra (şu an 36 yaşımdayım) benim de benzer hamlelerde bulunacağımı söyleyebilirsiniz ancak şuna kesin bir garanti verebilirim ki; ben değilmişim gibi görünecek hiç bir şeyi yaptırmayacağım kesin.
Neden bahsediyorum?

Bundan sanırım 1 veya 2 sene kadar önce Renee Zellweger’in bizi hüsrana uğrattığı durumu bu hafta Meg Ryan’da yaşadık. İkisinin de önceki sonraki hallerinden de göreceğimiz gibi bambaşka birer kadın oluverdiler. Güzel mi oldular, çirkin mi orasını tartışmak bana düşmüyor ancak durumu üzücü bulduğumu söylemeliyim.

  

Renee o tatlı yanakları ile ne de şeker ve aynı zamanda hoş bir kadınken artık gülemez bir hale gelecek kadar aldırdı yanaklarını.

Peki ya Meg? 90’larda genç kızlığı başlamış olan, “seksi değil sevimli ol” mottosunu benimseyen bizlerin o sempatik suratı, güldüğünde büzüşen gözleri ve bukleli saçları ile idolü olmuştu. Hafta başında ofise gelip magazin turu yaparken gözlerime inanamadım. Bu kadın Meg Ryan olamaz! Artık yüzüne neler yaptırdıysa Meg Ryan gitmiş bambaşka biri gelmişti yerine.
Üzgünlüğüm şundan; yaşlanmaya, buruşmaya, kırışmaya veya deformasyona karşı nasıl bir psikolojik savaştalar ki yaklaşık 50 yıldır kendilerinin olan o mimiklerden, o yüzden, o ifadelerden vazgeçip bambaşka bir kadın olmayı tercih edebiliyorlar.
Bakımlı olmak, güzel görünmek çok güzel elbette, hepimiz ayna karşısında bir sağımıza bir solumuza dönüyoruz acaba nasıl oldum diye ancak ipin ucu kaçınca hiçte hoş durmuyor açıkçası.
Acaba bu tatlı kadınlar bu kadar botox, germe, çekme vs işlemi yaptırdıklarında şu iki soruyu hiç soruyorlar mı kendilerine?
1. Ben bu yüzü 25’lik yaptırdım da acaba kimse 60 olduğumu anlıyor mudur? Yada “Aaaa kadına bak 60 ama valla 25 gibi helal olsun” diyor mudur?
2. Botox, germe, çekme yapan kadınların hepsi bana mı benziyor sanki? Yoksa son zamanlarda etrafa fazlaca ayna mı koydular?

Her şeyi para sanan salaklara, Selam Olsun! Hayat şartları kolay değil, gitgide de zorlaşıyor. Hepimiz tabiri caiz.. "eşek" gibi çalışmak du...
Kadınlara söylenmemesi gereken sözler Deneye yanıla öğrenen erkekler de var elbette ama defalarca sert tepkiler alıp, ısrarla devam ...
Neyin günah olduğunun farkında mısınız? Babasının hayal ettiği mesleği yapmak için hayallerinden vazgeçen bir çocuk, müdürü tarafından yükse...
Feminist olmak erkek düşmanı olmak değildir Feminizm (TDK): Toplumda kadının haklarını çoğaltma, erkeğinkiler düzeyine çıkarma, eşitlik sağlama ...
Kıvrık mısın sen? Son bir kaç aydır sokaklarda gördüğüm manzara karşısında kendimi daha fazla tutamayacağımı ve bu kon...