Uyum Atölyem

Sıkı dostların arası ne zaman açılır?

Sıkı dostların arası ne zaman açılır?

 

 

Kadınların birbirleri ile çok değişik bir ilişkisi vardır aslında. Şartsız, koşulsuz bol samimiyetli başlar. Belki de çok fazla samimi başladığı için, bir zaman sonra bambaşka bir hale dönüşür.

Buna kısaca “çekişme” diyebiliriz.

Bir dönem sonra bütün arkadaşları ortak olmaya başlayacağından ve kadınların çoğu bulundukları ortamda “en gözde” olmaktan hoşlandıklarından, çekişme gittikçe daha yarışsal bir hal alır.

İkiside aynı konulardan bahsettiğinde, giyim tarzları gitgide birbirine benzediğinde, hoşlandıkları konular ortak olduğunda… birbirlerinden ayırması zor iki seçenek haline dönüştükleri kanaatine varırlar.

Ve bu sefer, “ben daha iyiyim” telaşı başlar….

 

Ama sıkı dostların arasının açılmasına en büyük sebep elbette ki…

Aynı erkeğe olan ilgileridir.

Hele o erkek ikisinede biraz ilgi gösteriyorsa, eyvah eyvah…

 

Kadınlar paylaşmaktan hoşlanmıyorlar, özelliklede kalplerindeki adamı. Ve eğer onu almaya çalışan en sıkı dostu ise, daha da çileden çıkıyorlar.

 

Sıkı dostların arasının açılmasındaki en travmatik nokta, birbirleri hakkında bildikleri gereğinden fazla detay !

Her iki tarafta hakkımda çok fazla bilgiye sahip endişesinden, arkadaşlıklarına son vermeye bir türlü cesaret edemez. Çünkü kadınların, malum hırsları gözlerini bürümüş bir kinci halleri vardır. Damarlarına basıldığında çok tehlikeli olabildikleri kesin.

Bazen o kadar çok zaman geçiriyorlarki, artık konuşacak çok fazla birşey kalmıyor. Ve birbirlerinin hayatlarına çok fazla müdahele eder oluyorlar. Kadınlar eleştirilmekten pek hoşlanmadıkları için, her iki taraf içinde durum can sıkıcı oluyor. Ama hiç biri diğerine “karışma benim hayatıma” diyemediği için, içten içe bir gerginlik oluyor bu sefer.

….

Bir başka nedende, ayrı hayatları yaşamaya başlamaları oluyor. Birinin iş değiştirmesi, evlenmesi, ciddi bir ilişkiye başlaması veya başka bir şehire taşınması sonucu, elde olmadan araya giren mesafe sıkı dostların arasını açabiliyor. Zaman içinde daha da az konuşur, görüşür hale geldikleri için kopuyorlar.

 

Alınabilecek önemler yok mu? Var…

Önceden çok hızlı başlamayıp, samimiyeti zamana yaymak en iyi önlem galiba. Sindirilmiş ilişkiler her zaman daha kalıcı olmaz mı…?

 

Cinsel, fiziksel, ruhsal uyum ve ötesi… Kadın ve Erkek arasında olup bitenlere kafa yormaya ne zaman başladım hatırlamıyorum ama bu merakımı...
Meg ve Renee Sendromu Ne demişler “Bekara hanımı boşamak kolaydır”. Bazıları bana kızacak biliyorum ama üzgünüm yazmadan d...
İlişkiniz bir sonraki evreye hazır mı ?   İlişkide olduğunuz insan ile, beraberliğiniz hakkında konuşabiliyor olmak en önemli gereklilikler...
Her şeyi para sanan salaklara, Selam Olsun! Hayat şartları kolay değil, gitgide de zorlaşıyor. Hepimiz tabiri caiz.. "eşek" gibi çalışmak du...
Dilini kullanmayan erkekler! Terapistlerin tonla para kazandığı şu dönemde en büyük sorunlarımızdan biri malum; iletişimsizlik. ...